teisipäev, 13. detsember 2016

Toto tembutab jälle

Heli Kirjastusest hakkab nüüd lasteraamatuid ka tulema. Esimene on jaanuaris ilmuv "Toto tembutab jälle", mille autoriks on Kristiina. See on Toto lugude teine raamat. Esimest saad osta poodidest või otse autorilt.

Jaanuaris ilmuv Toto raamat näeb välja täpselt nii ilus:

Detsembris algas 2.osa ettetellimine. Saadaval on veel umbes 50 raamatut soodushinnaga 9€ (sisaldab postikulu). Soovist anna teada kirjutades helikunnapas@gmail.com 

Esimest osa saab aga otse autorilt tellida aadressil:  kaur.kristal@eek.ee

Mõlemad osad on kirjutatud trükitähtedega ning raamatutel on lastesõbralikud kõvad kaaned. Sees on fotod päris Totost ja tema sõpradest. Ei ole kummalisi joonistusi roosadest kaelkirjakutest jne, mida aegajalt lasteraamatutest leiab. Trükitähed annavad lastele endale hea võimaluse raamatut lugeda.

Mathias loeb seda raamatut näiteks nii: 


Lasteraamatute käsikirjade valimisel on minu testgrupiks mu lapsed. Mulle saadetud käsikirja loen lastele ette, et näha, kas see "töötab". Toto lood neile meeldisid. Kui sa mõtled, kas endale tellida raamat "Toto tembutab jälle", siis proovi oma lastele lugeda Toto esimese raamatu esimest lugu. See on selline:

TOTO SAAB UUE KODU
SEDA, KUIDAS MA SÜNDISIN, MA HÄSTI EI MÄLETA. ILMSELT OLIN HÄSTI PISIKE, NO NII KAERAHELBE SUURUNE VAST. KASVAMA HAKKASIN VÄGA KIIRESTI. PEAGI OLIN OMA ÕEST JA VENNAST PALJU AKTIIVSEM KUTSULAPS NING SOOVISIN JUBA ISE KÕIKIDE KASSIDEGA TUTVUST TEHA.
 
MULLE HAKKASID KOHE ALGUSES KASSID MEELDIMA. ERITI MEELDIVAD MULLE NENDE UHKED SABAD. MA ARVAN, ET KÕIKIDEL KASSIDEL ON OLEMAS SABA SELLEPÄRAST, ET MINA
SELLEGA MÄNGIDA SAAKSIN.
 
MUL OLI VÄGA TORE SÜNNIKODU, KUID VARSTI ÖELDI MULLE, ET SAAN ENDALE VEEL PAREMA KODU. SEE TULEB ENNE LIHTSALT ÜLES LEIDA. HAKKASIN KOHE OTSIMA. VAATASIN KAPI ALLA, TEKI PEALE, PIILUSIN LAMBI OTSA, KUID UUT KODU EI PAISTNUD KUSKILT.
 
SAIN ISE VARSTI ARU, ET SUURTEL INIMESTEL ON ÜKS SALAPÄRANE INTERNET, KUST KÕIKE VÕIB LEIDA, ALATES UUEST KODUST JA LÕPETADES KASVÕI MINUSUGUSE ÄGEDA KOERAPOISIGA.
 
ÜHEL PÄEVAL PISTETI MIND AUTOSSE NING PIKK SÕIT VÕIS ALATA. MÕTISKLESIN OMAETTE, ET MILLINE SEE UUS KODU KÜLL OLLA VÕIB. KAS SEAL ON IKKA MÕNUS DIIVAN? KAS MINU UUELE INIMESELE MEELDIB MIND SÜLES HOIDA? NING KÕIGE TÄHTSAM- KAS SEAL OOTAB MIND ÜKS ILUS KASS?
 
ÕNNEKS TÄITUSID KÕIK MINU SOOVID! MA NÄGIN KOHE, ET PIKUTAMISEKS OLI KOHTI LAUSA MITU. KUID MIS KÕIGE TÄHTSAM, SEAL TERVITAS MIND MINU EMME. 
 
EELMISES KODUS ÖELDI MULLE, ET KOHE TERVITAMISEL ÖELDAKSE MULLE MU UUS NIMI. NIMI ON  IGA LOOMALAPSE ELUS VÄGA TÄHTIS, SEST KUI INIMENE MINU NIME ÜTLEB, SIIS TEAN, ET MIND KUTSUTAKSE.
 
“TULE SIIA, MU VÄIKE TOTO. MA OOTASIN SIND 20 AASTAT!” ÜTLES EMME. NÕNDA SAINGI MA ARU, ET MINU UUS NIMI ON TOTO. 20 AASTAT TUNDUB MUIDUGI HIRMUS PIKK AEG. EI TEA, KAS EMMEL
IGAV KA SELLE AJA JOOKSUL ILMA MINUTA OLI? TA VÕTTIS MIND SÜLLE, TEGI MULLE KALLI NING MINA, OMA RÕÕMU NÄITAMISEKS, PISSISIN TALLE SÜLLE. 
 
SELLISED SÜNDMUSED KOHE NÄITAVAD JA KINNITAVAD, ET MEIE KOKKUSAAMINE PIDIGI JUHTUMA. MINU SUUREKS RÕÕMUKS OLI SEAL KA ÜKS HÄSTI KENA KASS, KES OLI ALGUSES NATUKE NALJAKAS. TALLE MEELDIS NIMELT END RIIDEKAPIS PEITA.
 
“MA EI OLE KUNAGI NÄINUD SELLIST KASSI NAGU SINA. MIS TÕUGU SA OLED?” KÜSIS KASS. 
“MA EI OLEGI KASS, OLEN KOER, AGA MUL ON JU NII-
MOODI ÜKSI IGAV, KUI SA AINULT KAPIS ISTUD!” ÜTLESIN MA TALLE. 
 
NATUKENE MA KARTSIN KA, ET KASS JÄÄBKI KAPPI ELAMA. ÕNNEKS OTSUSTAS TA IKKA SEALT VÄLJA TULLA NING MINUGA MÄNGIMA HAKATA. NÜÜD ON TA ÜKS MINU PARIMATEST SÕPRADEST. NÄITEKS, KUI MINA EI TAHA OMA PORGANDEID ÄRA SÜÜA, SIIS TA TULEB ALATI APPI. 
 
IGALE INIMESELE JA LOOMALE KULUB ÄRA SÕBER, KES VAJADUSEL TEMA EEST PORGANDEID SÖÖB.TASUKS SELLE EEST, ET TEMA NII ABIVALMIS ON, PESEN MINA TEDA IGA PÄEV HOOLE JA ARMASTUSEGA IKKA LIMPS JA LIMPS. 
 
KASS TÄNAB MIND NII, ET LÜKKAB MULLE LAUA OTSAST PÕNEVAID ASJU ALLA. SEDA KUTSUTAKSE TIIMITÖÖKS. EMME
JA ISSI MEIE TIIMITÖÖ ÜLE ERITI ÕNNELIKUD EI OLE, AGA KÜLL NAD AJAPIKKU SELLEGA LEPIVAD. ASJAD TAHAVAD KA JU ASUKOHTA VAHETADA NING KELLELE EI MEELDIKS KIIRE JA TORE ÕHULEND. MEIL ON LIHTSALT KASSIGA OMA KUJUNDUSFIRMA. 
 
TULEVIKUS, KUI LOOMAD HAKKAVAD ROHKEM MAAILMA VALITSEMA, SIIS VALIME MEIE HOOPIS IGASUGUSEID INIMESI TÖÖLE. NÄITEKS NEID, KEL ON NINAALUNE MUST JA NALJAJUTTU EI RÄÄGI, ME ÜLDSE TÖÖLE EI VÕTA. 

ÕHTUTI OLEN JUST MINA SEE, KES KÕIKI MAGAMA AJAB. ÕIGEL AJAL PUHKAMA MINNA ON VÄGA TÄHTIS. SIIS ON JÄRGMISEL PÄEVAL JÄLLE JÕUDU MINGI UUS TEGEVUS VÄLJA MÕTELDA JA VAHVAID MÄNGE OMA KASSIGA MÄNGIDA.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar