laupäev, 20. jaanuar 2024

Millised mõtted mind Investor Toomase konveretsil kõnetasid?

Kui sa midagi teist korda elus teed, siis on tegemist regulaarsusega, eks ole?

No minul on igatahes üliäge võimalust teist korda elus osaleda Investor Toomase konverentsil. Eelmine kord oli aasta aega tagasi, kui olin Äripäevale alles mõned korrad õhtuse börsijälgimise osas koostööd teinud. Kuigi rahateemadega olin selleks ajaks juba aastaid tegelenud, siis suurema kogukonnaga väga kokku polnud puutunud. Muidugi teadsin mina eelmisel konverentsil väga paljusid. Aastaga on aga muutunud see, et nüüd me teame teineteist päris paljude sealsete inimestega. 

See ongi minu jaoks tegelikult selle päeva suurim ootus - kohtuda ja suhelda ja kuulata inimesi, kes tegelevad sellega, mis mind ka huvitab ning kellest paljud on jõudnud sinna, kuhu mina ühel päeval tahan jõuda. 

Minu rolliks konverentsil on taaskord mõnest ettekandest Äripäeva lehele kokkuvõtted kirjutada. Päeva jooksul aga lisan siia häid mõtteid, mis mind kõnetavad ning mis ehk sullegi midagi annavad. Seega on päeva jooksul tegu nö elava postitusega, mida muudkui täiendan. 

Milliseid mõtteid jagati? 

Kaarel Ots 

"Pole olemas riiki, mis oleks jõukas, aga kasutaks vähe energiat." - teemaks oli liigne fokusseerimine CO2 taseme vähendamisele, mille kõrval jõukuse kasvatamine võib tahaplaanile jääda. 

"Kedagi pole võimalik rahaliselt või muul moel võimalik hirmutada hoolima."  

Juhan Lang (Investor Toomas) tegi laval ostutehingu ning ostis täiesti tipus olevat aktsiat - Nvidia.  

"Meie tees on osta Nvidia aktsiaid, sest ettevõte on selgelt turuliider. Näeme, et kasvupotentsiaali seal jätkuvalt on. Suhtarvudelt pole ta kallim, kui oli eile või aasta tagasi. Ta toetab aktsiate tagasiostmise programmi. Nad on nagu Tesla - tegid õiget asja teistest lihtsalt varem. Nüüd kõik jooksevad järgi. Ma ei ütle, et see on "osta ja unusta" aktsia"." 

"Naised on endiselt paremad investorid kui mehed" - Juhan tõi näite investorist, kes ostis Nvidia aktsiat siis, kui Investor Toomas alles mõtles sellele.   

Nvidia kohta kusjuures kirjutasin alles eile õhtul börsijälgimist tehes Äripäeva lehele sellise artikli: Nvidia aktsia tõusis aegade kõrgeimale tasemele. 


Tõnu Pekk 

"Minu portfelliga juhtuvad järgmisel aastal sellised asjad:   
- oma netopalgast lisan sinna u 15 000-20 000 eurot
- riik lisab mu investeeringutele maksude arveld veidi üle 5000 euro
- minu investeeringute tootlus on tasude tõttu keskmiselt 0,35% väiksem kui ta võiks olla." 

Kristi Saare

"Indeksfonde hoian Interactive Brokersis (geopoliitilisde riski maandamiseks)." 

"Ei usu, et kinnisvaraturg enam edasi kukub. Euribor annab järgi." 

"Minu portfellistrateegi 2024 on: teen nii palju kui vaja. Tegelen nii vähe kui võimalik."  

Kristjan Liivamägi 

"Kõige suuremad varad, millega 2024.aastale vastu lähen ja mis toimivad majandustsükli igas faasis, on minu abikaasa ja minu perekond. Need on varad, mille väärtus majandustsükli langusfaasis ei lange ja mille väärtus ajas kasvab. See maksab ka iga päev emotsionaalset dividendi." 

Katri Teller 

"Me ei saa portfelli täiesti lahus hoida sellest, mis meie ülejäänud elus toimub. Oluline on tasakaal."   

"Endasse investeerimine tähendabki, et algul anname rohkem ja midagi tagasi ei saa. See on nagu liitintress, et algul ei saa hoogu sisse, aga siis läheb hoosgsalt tööle."  

Marko Oolo

"Järjepidevus, sihikindlus ja püsiv panustamine toob tulemusi." 

"Hajutamine maandab riske, kuid kasv tuleb oma eelistele panustades."

Reket (Tom-Olaf Urb)

"Minu kõige olulisem investeerimispõhimõte on, et ma ei jõua kõigega kursis olla. Näen, kuidas töötab S&P 500 indeks ja muud põhilised asjad. Enam-vähem ajastan neid. Vaatan, mis on ajaloos töötanud ja loodan, et töötavad ka edaspidi." 

"Aktsiate valimisel on hea lakmustest see, et kas sa ise kasutad seda toodet või teenust." 

"Sa saad tahta olla ainult kõige parem. Kui sa ei kõla veel nii, nagu tahaks, siis tulebki 60 korda sama asja veel teha, lihtsalt need tunnid sisse panna ja siis tulemused tulevad."  

 Reketi investeerimissoovitustest kirjutasin pikemalt Äripäevas

Anneli Loorits 

"Tavapäraselt rõhutatakse, et rikkaks saab vaid ettevõtlusega, kuid mina olen erandiks ja loodan, et saan ka teid veenda, et palgatööga on see samuti võimalik." 

Anneli Looritsa  

... täieneb jooksvalt ... 

***

Mina olen Heli Künnapas (41), hariduse poolest personalijuht, praegu kirjanikust, kirjastajast ja koolitajast ema viiele lapsele (15a, 12a, 11a, 9a ja 5 a).  

Minu "sulest" on praeguseks ilmunud üle 30 raamatu. Kirjutan noortele, lastele, ajaviiteromaane ning enesearengu teemal. Ehk paberile saavad kõik lood, mille puhul on tunne, et need võiks kellelegi kasulikud olla ning vähemalt mõne inimese maailma kuidagi paremaks teha.
 
Minu kirjutatud raamatud leiad siit: Heli raamatud. 
 
Minu kirjastuses avaldatud raamatud leiad siit: Heli Kirjastuse raamatud.  
 
Raamatutest, mida ise loen, kirjutan lugemisblogis siin: Mida Heli luges.  
 
Tule liitu ka meie facebooki lehega Minu ilus elu maal. Siis saad edaspidigi kohe teada, kui midagi uut ja vahvat teeme! 

Youtube´s on meie videod siin: Heli Künnapase videod.  

FB grupis Lugedes Rikkaks jagan oma teadmisi ja kogemusi enesearengu- ja ajajuhtimise teemal. Sel teemal olen välja andnud ka mitmeid raamatuid ja märkmikke. Need leiad siit: enesearengu materjalid.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar