Esmaspäev, 12. november 2018

5 võimalust, kuidas teenida raha internetis (2.osa)

Veidi rohkem kui 2 aastat tagasi kirjutasin, mida ma tookord internetis raha teenimise kohta teadsin. Vaata minu tookordset postitust siit: Kuidas teenida raha internetis ja saada rikkaks? Võin ette ära öelda, et rikkaks saamisega pole sellel postitusel tegelikult mingit seost.

Teatavasti alustasin ma pärast seda ka projekti Kuidas ma 100 raamatu lugemisega rikkaks saan? Selle kohta saad lugeda postituse pealkirjale klikates. Seal on ka kirjas, miks just sellise väljakutse endale esitasin ja mida see täpsemalt tähendab. Kuna veidi rohkem kui aasta jooksul on loetud 14 raamatut, siis sajani on veel minna ja seega rikas ka veel pole.

Internetis raha teenimine ja kodused töötamise võimalused on aga minu jaoks ikka huvitav teema. Nii olen edasi uurinud, et mida sel teemal soovitatakse ja mis on minu jaoks võimalik. Mõned asjad ka ise läbi katsetanud.

5 võimalust, kuidas internetis raha teenida

1) küsitluste täitmine- selleks on erinevaid võimalusi nii Eesti kui välismaa lehtedel. Mina registreerisin ennast Moborg lehele ning aasta aega tagasi. Selle aja jooksul täitsin 6 küsitlust ja kutsusin ühe sõbra, kes täitis ka vähemalt 3 küsitlust. Kokku teenisin sellega 5€, mille olen paypal konto kaudu reaalselt ka kätte saanud. Summa pole suur, aga kui niisama kusagil aega veedad või teleka ees istud, siis pole ju probleem samal ajal küsitlustele vastata.
Selle variandi miinus on, et vähemalt sellel lehel on küsitlusi suht harva, nii et väga palju rohkem ma neid selle aja jooksul poleks saanudki teha. Ilmselt umbes pooled võimalused jätsin selle aja jooksul kasutamata, kuid metsikult neid sellel lehel jah polnudki.

2) oma vanade asjade müümine- erinevad lehed toovad alati ka selle võimaluse välja. Kuna asju koguneb meil kõigil märkamatult, siis tegelikult on see väga hea soovitus. Mitte selles mõttes, et tuleks oma vana kola kellelegi pähe määrida, vaid selles, et aegajalt tuleks ennast ümbritsevad asjad kriitiliselt üle vaadata. Mida enam vaja pole, neile asjadele tasub uus võimalus anda. Mina näiteks käisin selle mõtte tõttu oma raamaturiiulid üle ja panin paljud neist müüki. Suur osa on nüüdseks juba ka uued omanikud leidnud.

Minu müüdavad kasutatud raamatud leiad siit: Heli asjad otsivad uut kodu!   

Peale raamatute on seal ka pulmakleit ja peegelplaadid. Nii et tegelikult panen sinna kõike, mis uut kodu vajab.


3) toimetamine, illustreerimine, kujundamine- tekstide toimetamine, illustratsioonide joonistamine ning erinevad kujundustööd on kindlasti need, mida saab kodust teha. Kui eelmised kaks nimekirjas toodud võimalust on kõigile kättesaadavad, siis siinsed nõuavad rohkem teadmisi ja oskusi. Ise ma neid ei tee, seega minu jaoks on need teenused, mida ma ise ostan teistelt, kes kodus töötavad. Kel aga on eeldusi ja oskusi mõneks neist töödest, siis kindlasti tasub oma oskused välja pakkuda. Facebookis on olemas ka mitmeid temaatilisi gruppe, kuhu sama ala tegijad on kogunenud ning kus ka töökuulutused liiguvad.

4) edasimüümine- üheks võimaliseks on vahendamine ehk teiste loodud kauba edasimüümine. Ingliskeelsetes soovitustes räägitakse amazoni vahendusprogrammist, milles sa soovitad kaupu, mida ise pole tootnud ning saad edasimüügist mingi osa. Tunnistan, ma pole sellest programmist veel väga aru saanud. Nii palju aga küll, et Eestis see ilmselt väga ei toimi. Edasimüümisega on kindlasti see, et inimene peaks tegelema kaubaga, mida ta suudav usaldusväärselt tutvustada ning mis on temaga seotud.

Minu loodud Heli Kirjastusel on mitmeid edasimüüjaid, kes kas füüsiliselt või internetis müüvadki minu kirjastatud raamatuid. Näiteks on tulemas jõululaadad. Nii on mitmetes kohtades minu kirjastuse raamatutega laatadel väljas edasimüüjad. Kuna siin artiklis räägin internetis tehtavatest töödest, siis Heli Kirjastusel on ka interneti- edasimüüjad. Need on inimesed, kes leiavad mu raamatutele ostjaid, edastavad mulle info ning mina edastan raamatud ja neile vahendustasu. Kui oled huvitatud võimalusest minu kirjastuse raamatuid edasi müüa, siis anna oma soovist teada ja räägin täpsemalt. Kirjuta siia: helikunnapas@gmail.com

5) oma toodete müümine- uskumatu, kui palju on valmis inimesed maksma asjade eest, mida paljud meist ka oma lõbuks teevad. Asi on selles, et meil on kõigil erinevad oskused ja eeldused. Nii tundubki aegajalt, et pole mõtet oma toodetut müüa, sest kõik saavad ise seda teha. Tegelikult olen õppinud, et asi on hoopis õigete klientideni jõudmises. Ehk et kõigele on ostja olemas. Küsimus on- kus on minu toodetest huvitatud, kes tahaks ja suudaks mulle selle eest maksta?

Näiteks mina tellisin taas käsitöö-karpe, sest neid on vaja ühe minu uue toote jaoks. Nimelt hakkavad järjest ilmuma tooted minu uuest sarjast, mille eesmärk on aidata inimesel ennast ja oma võimalusi paremini tundma õppida ning oma pereelu paremini korraldada. Sarja nimi ongi "Minu ilus elu". Selle üheks osaks on näiteks "Minu ilusa pereelu planeerimise märkmik" (ei, see ei vaja karpe!!!). Kirjutan neist ilusa elu toodetest juba varsti lähemalt.
Jutu mõte on aga see, et kui sa oma andeid ja oskusi välja ei reklaami, siis keegi ei oska tellida.

***
Eelmisel aastal tegin facebooki grupi Ettevõlikud lapsevanemad. Nagu nimigi ütleb, siis see leht koondab lapsevanemaid, kes tegelevad ettevõtlusega. See on üks koht, kust saada mõtteid, millise ettevõtlusega näiteks laste kõrvalt tegeleda või enda tehtut reklaamida.

Eestis lisaraha teenimiseks on üks valik ka siin: 11 huvitavat viisi, kuidas Eestis lisaraha teenida. Miks on oluline, et Eestis? Sest nagu näiteks selle edasimüümise teema juures kirjutasin, siis ingliskeelsetes lisaraha teenimise kirjeldamistes räägitakse sellest võimalusest palju, kuid Eestis see ei toimi nii. Siin on aga kirjas võimalused, mida just Eestis saab kasutada.

Kuna ma töötan suure osa oma ajast kodus, siis on kõik sellised võimalused minu jaoks väga põnevad. Katsetan järjest endale sobivaid. Nii et praegugi on mitu erinevat kodus töötamise võimalust käsil. Katsetan ära ja varsti räägin ka teile, mis töötas ja mis mitte.

Raha teemal kirjutan veel nendes postitustes:
31.august 2017 Kõik müügiks või mida sina oma kasutatud asjadega teed?
4.september 2017 Järjekordne imeline tööpäev! Loe, kuidas sina ka endale sellise saad!


***
Tule liitu ka meie facebooki lehega Minu ilus elu maal. Siis saad edaspidigi kohe teada, kui midagi uut ja vahvat teeme! 
Pildistas Jaanus Ojangu
Mina olen Heli Künnapas (36), hariduse poolest personalijuht, praegu kirjanikust, kirjastajast ja poliitikust ema viiele lapsele (9a, 7a, 6a, 4a ja täitsa tutikas).

Minu "sulest" on praeguseks ilmunud 17 raamatut (sealhulgas menukas noortekas "Ütlemata sõnad" ja romantilised jutustused "Jõuluks koju", "Mu koju tood sa" ja "Saatmata kirjad" jne- see oli minu 2017.aasta väljakutse, mille käigus avaldasin ühe romantilise jutustuse üle kuu).

Hetkel juhin ja arendan Heli Kirjastust, mis avaldab mu enda ja nüüd ka  teiste kirjanike raamatuid. Suviti korraldan lastelaagreid. Lisaks siinsele blogile kirjutan lugemisblogi  http://midaheliluges.blogspot.com 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar