pühapäev, 12. november 2023

50 päeva järgmise aastani - mida sa nendega peale hakkad?

Tänane avastus oli siis see, et järgmise aastani on 50 päeva. Täpselt. 

See on 50 korda, mil sulle hommikul 24 tundi kontole kantakse. See on 1440 minutit päevas ehk sel aastal veel 72 000 minutit!!!

See on 50 uut algust. See on 50 võimalust endale päeva lõpuks kiitvalt (mõtteliselt?) turjale patsutada. 

Samas on see võimalus 50 päeva niisama oodata, et 1.jaanuaril kõike alustada ... 

Millise tee sina valid? 

Fakt on see, et suured asjad juhtuvad planeerides. Ehk siis neid asju juhtutatakse (luuakse ise juhused). See on aktiivne tegevus, mitte passiivne ootamine. 

Oluline on ka uskumine - ehk et kui usud, et suuri asju saab alustada näiteks aasta algul või (ümmargusel) sünnipäeval vms märgilisel päeval, siis on raske muul ajal muutusi ette võtta. Või siis ka olemasolevatele teemadele hoogu anda. 

Kui aga usud, et suured asjad võivad alata igal hetkel, siis ... täna on sinu võimalus! Minu ka. 

Alles mõned nädalad tagasi kirjutasin, kuidas ma "Rahareede" kuulamise pärast plaanidest loobusin ja andsin alla mitmes endale seatud eesmärgis. Täna aga küsin endalt, et ...

Mida mina järgmise 50 päeva jooksul ära teen? 

  • praegu on üks olulisemaid asju muidugi NaNoWriMo ehk kuu aega kestev kirjutamismaraton, mille jooksul tahan valmis saada uue noorteraamatu "Küllusemängud" käsikirja. Seda raamatut olen planeerinud 2015.aastast alates, seega on praegu iga kirjutatud lehekülg tohutu vabanemine. See on aga midagi väga teistsugust sellest, mida olen siiani kirjutanud, nii et ... eks näis, mida arvate, kui mu lookese enda kätte saate.  

  • "See ei ole sina!" esimese tiraaži püüan ka läbi müüa juba selle aasta jooksul. See on siis raamat, mille tõttu sai minust 34 avaldatud raamatu autor. Siiani on teos ikka ülihästi vastu võetud ja see on lihtsalt imeline tunne. Kõik need kirjad, mida iga päev saan ... Te olete ikka armsad. Mul oli natuke ärevus ka seda raamatut välja anda, kuid praegu näen iga hetkega, et raamatut "See ei ole sina!" oli väga vaja.  
  • kindlasti on plaanis kuulata veel palju head muusikat, käia laste kontsertidel, käia teiste laste kontsertidel (no kõik on ju kellegi lapsed) ja ... ise ka taaskord üha rohkem muusikat teha. Akordion ja klaver on siin vaikselt jupi kaupa juba menüüs, aga ... äkki-äkki saan varsti veel ühe vana sõbraga taastutvust teha. Viimasel ajal on energia läinud sellele, et olen nagu vaid pillilaste ema olnud, kuid muusika on ülimõnus ikka ka siis, kui ise seda teed. Ma pole kunagi mingil üliheal tasemel midagi mänginud, aga natuke ikka. Ja see on võimalik taastada. Tegelen.  

  • kindlasti on plaanis veel mitmeid häid raamatuid lugeda. Kuigi loobusin plaanist sel aastal 75 raamatut läbi lugeda, siis 53 on praeguseks loetud ja see pole ka halb. Kindlasti tuleb aga juurde. Minu loetud raamatuid ja kokkuvõtteid näed siit: Mida Heli luges

  • kindlasti on plaanis mitmed tegevused Heli Kirjastuse arendamiseks. Viimased aastad on töiselt veidi augus olnud, sest energia on eraelule läinud, kuid nüüdseks on see ilusti muutumas. Kirjastus vajab aga veidi poputamist ning sellega on plaanis kindlasti nüüd tegeleda. 

  • veelgi rohkem on plaanis ka enda vaimsele ja füüsilisele tervisele tähelepanu pöörata. Olen viimasel ajal väga vajalikke samme neil teemadel ette võtnud. Mõnigi vajas lihtsalt eelnevalt arusaama, et mul on neid vaja. Seega ma ei saanud neid samme teha enne, kui jõudsin arusaamiseni, et neid on vaja.  

  • sel aastal on mul ees veel 8 lastevaba päeva, mil lapsed on isa juures. Kindlasti tuleb välja mõelda, kuidas need kasulikult ära sisustada nii, et iga päeva õhtul võiks tehtuga rahul olla.  

  • "Näljamängude" uus film mahub ka kindlasti plaanidesse. Sellest raamatust "Laululindude ja madude ballaad", mille järgi film tehtud on, ma eriti vaimustunud polnud, aga kinos juba treilerit nähes teadsin, et film mulle meeldib. Kino osas muidugi ootan muudkui, et minu kirjastatud "Idee sinust" film ka kinodesse jõuaks, aga ma praegu veel ei tea, et millal see juhtub.
  • kuna ma jätkuvalt püüan ühel hetkel Eesti laenutatuimaks kirjanikuks saada, siis tegelen ka sellega, et lugejad raamatukogudes rohkem mu raamatuteni jõuaks ja neid laenutaks. Veel 50 päeva on ka seda aega, mil lähevad kirja laenutused, mida arvestatakse järgmisel aastal avaldatavas laenutuste edetabelis (sul on võimalik sellele kaasa aidata, kui ka enda raamatukogust minu raamatuid laenutad! Aitäh!).   

Tegelikult mul on ikka mitmeid eesmärke veel, aga mitmed neist hõlmavad teisi inimesi või eraelulist infot, seega nendest ei räägi. 

Igatahes - 50 päeva on PALJU aega raisata! Seega kindlasti mitte pole mul plaanis oodata, et asjadega alustada 1.jaanuaril 

Samas on 50 päeva PALJU aega, millega midagi veel korda saata. 

Jaga minuga kommentaarides, mida sina kavatsed teha 50 päevaga ehk 72 000 minutiga, mis sulle sel aastal veel ajakontole kantakse?

***

Mina olen Heli Künnapas (41), hariduse poolest personalijuht, praegu kirjanikust, kirjastajast ja koolitajast ema viiele lapsele (14a, 12a, 11a, 9a ja 5 a).  

Minu "sulest" on praeguseks ilmunud üle 30 raamatu. Kirjutan noortele, lastele, ajaviiteromaane ning enesearengu teemal. Ehk paberile saavad kõik lood, mille puhul on tunne, et need võiks kellelegi kasulikud olla ning vähemalt mõne inimese maailma kuidagi paremaks teha.
 
Minu kirjutatud raamatud leiad siit: Heli raamatud. 
 
Minu kirjastuses avaldatud raamatud leiad siit: Heli Kirjastuse raamatud.  
 
Raamatutest, mida ise loen, kirjutan lugemisblogis siin: Mida Heli luges.  
 
Tule liitu ka meie facebooki lehega Minu ilus elu maal. Siis saad edaspidigi kohe teada, kui midagi uut ja vahvat teeme! 

Youtube´s on meie videod siin: Heli Künnapase videod.  

FB grupis Lugedes Rikkaks jagan oma teadmisi ja kogemusi enesearengu- ja ajajuhtimise teemal. Sel teemal olen välja andnud ka mitmeid raamatuid ja märkmikke. Need leiad siit: enesearengu materjalid.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar