reede, 24. november 2017

Täielik ülevaade: kuidas läks raamatumüük oktoobris? Heli Kirjastuse edetabel


Ai, ma lubasin iga kuu ju aruannet teha. Ja siis tegi elu minu lubadustega oma korrektuurid. Iga päevaga saan aru, et mul on vaja rohkem kirjastuse töid ära jagada, rohkematele inimestele tööd pakkuda. Väikese kirjastusena ei ole mul aga siiski nii palju ühes valdkonnas tööd, et ühe valdkonna inimest otsida, seega... nii siis Heli kirjastabki Heli Kirjastuses. Ja kirjutab. Kirjutamine ongi enamasti põhjus, miks aegajalt muu elu seisab. Neil perioodidel, kui mul on mingi raamatu kirjutamine aktiivselt pooleli, asjaajamise pool väga ei toimi. Sest Helisid on üks. Vähemalt siinpool arvutit.

Sellegi poolest saite aruandeid lugeda:
JUUNIS 2017
JUULIS 2017

Oktoobris oli mõnus tulemus juba see, et ühtegi nulliringi ei olnud.

Samas on minu jaoks jätkuvalt müstika raamatupoodide lehekülgedel olevad edetabelid. Ma ei saa aru, kust need täpselt tulevad. Näiteks on mõnigi kord olnud mõni mu noorteraamat pikalt oma liigi edetabelis ja siis kuu lõpus näen, et müüdud vaid üks raamat. Teinekord aga raamatut üldse ei näita ja pärast kuu lõpus hea müügitulemus. Nii usun ma müügiaruannet rohkem kui edetabeleid.

Nende numbrite seas ei ole e-raamatuid. Eelmisel kuul oli aga just e-raamatute müük väga hea. Kindlasti oli selle põhjuseks, et Heli Kirjastuse e-raamatute hulka lisandusid mitmed uuemad teosed. Eriti palju loetakse just sarja "Mõni õhtu romantikat" raamatuid. Toon siinkohal välja ka selle, kui on olemas e-raamat.


Oktoobrikuu müüginumbrid olid sellised:
11.-13. Heli Künnapas "Mina, supernaine, jään ellu!"- 1 tk
Näiliselt halva tulemuse taga on see, et raamat jõudis poodidesse kuu viimastel päevadel. Ehk et ilmselt on see novembrikuu müügihitt.
"Ragne on Pärnu-Jaagupis elav 6 lapse ema, kes töötab Pärnus kvaliteedijuhina. Abielu rekkajuhist abikaasaga ei ole kõige õnnelikum, sest mees ei osale kuidagi pere tegemistes. Perekondlikule õhtusöögile eelistab mees pigem koos sõpradega olemist. Kõik laste ning majapidamisega seonduv on samuti Ragne õlul. Täielik supernaine, nagu kõrvaltvaatajatele tundub.
Ühel päeval saab aga Ragne günekoloogilt ootamatu diagnoosi. Ellujäämise nimel peab naine oma elu ja suhteid korrastama hakkama. Kuidas ta seda teeb, saad lugeda raamatust."

11.-13. Heli Künnapas "Tähtajaline elu" 2.osa- 1 tk
"Tähtajaline elu" on hea lugemine kõigile, kes planeerivad mingiks ajaks välismaale elama või tööle või kooli minna. Olen saanud palju positiivset tagasisidet, et see raamat annab realistliku pildi sellest, mis tunne on üksinda võõras keskkonnas olla.
Olemas ka e-raamatuna.
"Aastaks kogu oma elu ümbervahetamine on ... vahetus! See on kogu elustiili vahetumine – riigi, keele, sõprade, vanemate, kodu ... kõige!Vahetusaasta ei ole aasta su elus. See on elu ühe aasta jooksul.See on kindlasti parim aasta su elus. Ja samal ajal kõige hullem su elus. See on kõik, mida sa sellest ootasid. Samal ajal pole see mitte midagi sellist, mida sa ootasid."
Kahekümneaastane Rebecca otsustas õnnetu armastuse ja eneseotsingute tõttu veeta aasta Ameerikas lapsehoidjana. See on tema seikluste teine osa, mille tegevus toimub Chicago lähedal asuvas väikelinnas. 

11.-13 Karina Louisa Puht "Võidetud tüdruk"- 1 tk
Kui mu silmad harjusid ereda valgusega, siis nägin, et seisin ühel rõdul ja rõdu all oli väga palju inimesi, kes mind vaatasid. Ma olin kui kohale naelutatud ja otse ees laius vaade viiesajameetrisele rajale, mille alguses lõrisesid kurjakuulutavalt kaks autot, mis hakkasid minu pärast üksteist taga ajama...
Ta oli auhind.. Ta soovis, et kumbki ei võidaks..
Ta teadis, et igal võidul on tagajärg..
Kiired autod, keelatud kirg ja pöördesse ajav melu. Noor neiu Arizona Olson elas selle keskmes. Valikuid tundus algul üks, aga peale Nathaniga kohtumist nägi neiu, et valikuid on mitmeid. Aga milline neist on õige?
Minu kommentaari lugemisblogis loe siit: Heli lugemisvara.


10. Heli Künnapas "Laste ilus elu maal"- 2 tk
Matu, Joosu, Mallu ja Krissu elavad maal. See on hoopis teistmoodi kui linnaelu. Selles raamatus räägivad nad sullegi, kuidas neil pole kunagi igav ja mida vahvat maal teha saab. Tule ja piilu maalaste ilusasse ellu!
Trükitähtedega kirjutatud ning fotodega illustreeritud raamat on mõnus ettelugemiseks või lapsele endale lugemiseks.
Sarjast "Maalaste lood" ilmub peagi ka uusi raamatuid!


7.-9. Heli Künnapas "Mu koju tood sa"- 3 tk
Saadaval ka e-raamatuna. 
Romantilise jutustuse "Mu koju tood sa" peategelane on Katrin, kes pärast valitsuse vahetumist kaotab haridusministri töökoha. Naine naaseb kodusesse Pärnu-Jaagupisse, kus asub tööle ajalooõpetajana. Ootamatult satub ta Libatses elava seitsmenda klassi poisi Silveri koduste probleemide keskele. Romantilisi hetki pakub endine koolivend Tanel. Kes ja kuidas selle kõige keskel koju jõuab, loe juba raamatust.
 
7.-9. Heli Künnapas "Tähtajaline elu" 1.osa- 3 tk
Saadaval ka e-raamatuna.
 Heli Künnapase kolmas noorsooromaan on esimene pool kaheosalisest teosest, mille peategelane Rebecca tegi õnnetu armastuse ja eneseotsingute tõttu otsuse minna aastaks Ameerikasse lapsehoidjaks. Suhted, võõras riigis hakkamasaamine, sõprus, reetmine- need on teemad, millega tal tuleb hakkama saada ning omad õppetunnid õppida. Kodumaale maha jäänud suhtekolmnurk ei tee elu kuidagi lihtsamaks.


7.-9. Kristiina K. "Toto tembutab jälle"- 3 tk
Heli Kirjastuse esimene lasteraamat. Peategelaseks on koerapoiss Toto ja tema sõbrad. Humoorikad lood lastele endale lugemiseks ning ettelugemiseks. Toto vahva uudis on see, et juba detsembrikuu keskpaigas tuleb sellele raamatule järg.
Uus raamat on kirjatähtedega. Lood aga sama lõbusad ja toredad. Toto uut raamatut saab praegu ette tellida hinnaga 12,5€. Ostusoovist kirjuta helikunnapas@gmail.com

Toto tegemistega saad kursis olla, kui liitud FB grupiga: Toto tembutab jälle!

Uue osa kaanepilt on selline:


5.-6. Margit Peterson "Westoffhauseni häärberi saladus"- 5 tk
Mereäärse väikelinna ajaloolises häärberis ristuvad õige mitmest ajastust pärit inimeste, nii elavate kui surnute saatused. Häärberi nüüdisaegne omanik, Mari-Liisi kasuisa Ralf, ei taha kummitustesse uskuda, kuna elu on nendetagi keeruline - tema armastatu, Mari-Liisi ema Marelle, kes tüdrukupõlves lahke ja armas oli, kaldub aina enam nii seksuaalsetesse kui alkoholist tingitud liialdustesse.
Kuidas on häärberiga seotud Miralda-memm, kes Mari-Liisile kõige raskemal ajal toeks oli? Mis on see saladus, mille ta endaga siit ilmast lahkudes kaasa viib? Kas vastab tõele, et lahkuja hing elab edasi mõnes ta lahkumise hetkel sündinud lapses, nagu Miralda-memm ise uskus?
Selgus saabub alles viimastel lehekülgedel.
(Anneli Sihvart, toimetaja) 
Margit Peterson on Pärnu kolumnist, literaat, poetess, kirjanik, Pärnu kirjandusõhtute peakorraldaja ja ema kahele täiskasvanud pojale. Igapäevastest tegemistest kirjutab blogis http://margitpeterson.blogspot.com
 5.-6. Heli Künnapas "Ütlemata sõnad"- 5 tk
Noorteromaan „Ütlemata sõnad“ jutustab loo 16-aastase Maria esimese armastuse keerulisest kujunemisest. Romaanis on palju segaseid tundeid ja ütlemata sõnu. Armastust ja selle puudumist... või liiga palju armastust. Eneseotsingute konarlikku rada on kujutatud põnevalt ja pinge ei vaibu teose lõpuni. Raamatu mitmekihilisus, hargnevad lood ja jutustamisvõtted aitavad näha ning mõista inimeste väliselt kummaliste tegude sügavamaid tagamaid. Teoses peegelduvad autori sügav inimesetundmine ja olulised inimeseks olemise väärtused.

4. Heli Künnapas "Saatmata kirjad"- 8 tk
Nüüd saadaval ka e-raamatuna!
Romantilise jutustuse "Saatmata kirjad" peategelane Miia juhib Tallinnas väikest tantsukooli ning kasvatab koos abikaasaga kahte last. Ootamatult saab naine teate, et on oma endise parima sõbra Simoni vanaemalt pärinud Pärnu-Jaagupis pool maja. Viisteist aastat tagasi tekkis noorte vahel ootamatu lõhe ja sellest ajast pole omavahel suheldud. Kuidas ootamatu uudis Miia elu muudab? Milliseid mälestusi ja tundeid äratab vana maja? Kuidas muudavad olevikku kirjad, mis minevikus jäid saatmata, kuid nüüd adressaadini jõuavad?

3. Heli Künnapas "Naine, kes ei nuta, saab rikkaks"- 10 tk
Saadaval ka e-raamatuna.
Paar aastat tagasi Pärnu-Jaagupi lähedusse koos abikaasaga maamaja ostnud Ave avastab äkitselt, et on oma kahe poja ning üha kasvava majapidamisega üksi jäänud. Naise linnast pärit abikaasa Martin on ema õhutusel vanemate koju tagasi kolinud. Kange naine aga on otsustanud lootusetuna näivast olukorrast üksi välja rabeleda ning lastele jätkuvalt maal elamise rõõme pakkuda.
Pideva keerulise rahalise olukorra ja muude hädade tipuks lõpetab auto Avega koostöö. Nii satub naine kohaliku mehhaaniku Robini juurde. Esialgu ülbe ja üleolevana tunduv mees näitab aja jooksul ka oma teist külge, kuid Robinilgi on omad varjud ja haavad minevikust.
Kuidas naine, kes ei nuta, selle kõige keskel rikkaks saab, loe juba raamatust.
2. Heli Künnapas "Jõuluks koju"- 13 tk
Üllatuslik 2.koht. Ilmselt on asi selles, et raamatu hind on juba üsna madal. Või annab tunda, et jõulud hakkavad kätte jõudma? Igatahes on mul alati hea meel, kui raamatud leiavad uue kodu.
Saadaval ka e-raamatuna.

Romantiline jutustus “Jõuluks koju” algab Pärnus elava Anne-Mari neljanda lapse sünniga. Pool aastat tagasi avastas naine, et ta Soomes töötav mees polegi enam vaid tema mees. Ootamatult jäi naine ilma senisest elust ja kodust. Kas selline lugu saab kuidagi romantiliselt ja positiivselt lõppeda? Kas ema koos nelja lapsega jõuab jõuludeks koju?
 1. Harry Raudvere "Hüüdnimi Eestlane", 1.osa- 154 tk
Ilmunud raamatutest värskuselt eelviimane. Ehk põhimõtteliselt kõige uuem raamat. Minu "Mina, supernaine, jään ellu!" on veel värskem, kuid seetõttu hoopis edetabeli teises otsas. Harry raamatu muhul on megalahe olnud jälgida, kuidas see tõesti oma elu on elama hakanud. Kui käisin oktoobrikuus lugejatega kohtumas, siis ikka rääkisime ka Harry raamatust, sest kõik olid sellest juba kuulnud.
Nii ongi esimene trükk varsti läbi müüdud. Raamatu teine osa ilmub järgmise aasta algul. Siis on ilmselt võimalik ka 1.osa saada. Samas on aga võimalik praegu kiirelt raamatupoodi kiirustada ja 1.osa endale kohe soetada.
Minu pikem arvustus raamatu kohta on kirjas lugemisblogis Heli lugemisvara. 

Poodides ei ole enam saada minu tõsielulist raamatut "Minu ilus elu maal". Minu käest otse aga ühtteist ikka veel saab. Raamatu hinnaks on 5€. Ostusoovist kirjuta helikunnapas@gmail.com.
“Raamat "Minu ilus elu maal" algas pidevatest küsimustest, et "kuidas te selle kõigega hakkama saate?" Nende kaante vahel kirjeldatud perioodil oli meil veel vaid kolm last, paarsada küülikut ning igast otsast renoveerimist vajav maamaja. Proovisin siis enda ja teiste jaoks paberil järge pidada, et kuidas meie elu kulgeb. See ei ole roosamanna teos lilledest ja liblikatest, vaid reaalsetest olukordadest, probleemidest ja suurest hulgast rõõmudest, mida väikeste lastega maal elamine kaasa toob. Need leheküljed elust endast said kirja aga siiras lootuses, et mõnigi inimene pärast nende lugemist leiab endas soovi ja julgust proovilepanevasse, kuid hinge tasakaalustavasse maaellu sukeldumiseks.

Suurtel raamatusõpradel aga soovitan jätkuvalt raamatuid tellida otse kirjanikult või kirjastusest, sest nii on soodsam. Kui mõni eeltoodud teos sulle nüüd silma jäi ja soovid seda endale ka, siis kirjuta oma soovist helikunnapas@gmail.com. 

Mina aga panen järgmise edetabeli kirja juba mõne nädala pärast. Siis juba novembrikuu müügi kohta. 


***
Tule liitu ka meie facebooki lehega Minu ilus elu maal. Siis saad edaspidigi kohe teada, kui midagi uut ja vahvat teeme! 
Mina olen Heli Künnapas (35), hariduse poolest personalijuht, praegu kirjanikust, kirjastajast ja poliitikust ema neljale lapsele (kohe-kohe 9a, 6,5a, 5a ja 3a). Minu "sulest" on praeguseks ilmunud 13 raamatut (sealhulgas menukas noortekas "Ütlemata sõnad" ja romantilised jutustused "Jõuluks koju", "Mu koju tood sa" ja "Saatmata kirjad" jne- see on minu 2017.aasta väljakutse, mille käigus avaldan ühe romantilise jutustuse üle kuu).

Hetkel juhin ja arendan Heli Kirjastust, mis avaldab mu enda ja nüüd ka  teiste kirjanike raamatuid. Suviti korraldan lastelaagreid. Meie maaelu rikastavad veel koerad, lambad ja kassid. Muudest loomadest oleme hetkel mõneks ajaks loobunud. Lisaks siinsele blogile kirjutan lugemisblogi http://midaheliluges.blogspot.com  

Minu viimasest menukast romantilisest lühiromaanist, saad lugeda siit: "Naine, kes ei nuta, saab rikkaks". Selle raamatuga algas ka vinjettide kogumise mäng. Selle kohta loe samast postitusest!!!


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar