pühapäev, 3. juuli 2016

Kohakaaslus ja avavalss pulmas (pulmakorraldus #8)

Pulmadega on nüüd nii, et suured kivid on purgis, kruusa veel mahub ja liiva ka.

Ehk siis toimub korraldamise peenhäälestus. No olgu- kuna me kõik oma riideid ka veel alles läheme ostma, siis see küll päris peenhäälestuse alla ei lähe. Suurimad probleemid praegu on siiski aga peenhäälestuse valdkonnast. Nimelt: kas hakata ise inimesi paaritama ja mille järgi avavalssi keerutada?

Inimeste paaritamise küsimus on siis kohakaaslus ja kohakaartlus- kas teha ise lauaplaanid ja kohakaardid ning sunniviisiliselt inimesed teineteise kõrvale ja vastu istutada ja nii paaridesse paaritada? Või lasta kõigil vabalt lauda vajuda? Kummalgi viisil ei satu kõik inimesed parimasse seltskonda.

Kui igaüks ise koha otsib, siis alati on võimalik, et mitmes kohas jääb üks koht kusagil keskel vabaks. Samuti on mittesobivate inimeste kõrvuti sattumine väga-väga reaalne.

Meie poolt sunniviisiline kohakaaslaste valimine on aga sama vägivaldne. Ma võin sõpruskonnad ja sugulased omasugustega kokku panna, aga kust ma tean, et nad peol just oma igapäevaste inimestega suhelda tahavad? Äkki oleks mõnigi uue ja tundmatu lauanaabri üle rõõmus? Meie pulma tulevad ainult ülitoredad inimesed, nii et ebameeldivate inimestega kokkusattumist pole vaja karta. Aga no sellegi poolest pole kõigil kõigiga põnev.

Ja kui mõni inimene jääb siiski lõpuks tulemata, siis kas lauda jäävad kusagile keskele lihtsalt tühjad kohad?

Kindlasti toimub meil piisavalt tegevusi ja saab palju tantsida, nii et lõpuks ehk polegi nii oluline, kelle kõrval sa istud. Sellegi poolest oleme meie Herlendiga ainsad, kellel on naaber kindel.

Kuidas teile tundub, milline on külaliste jaoks meeldivam viis istumiskoha lahendamiseks?


Teine peenhäälestuse teema on avavalss. Kindel on see, et mingit diskot, ega akrobaatikat me selle ajal tegema ei hakka. Seega on vaja tõesti täiesti tavalist klassikalist valsilugu. Sellist, mille järgi meie Herlendiga saame pool lugu keerutada ja siis tulevad meie vanemad (ja vanavanemad?) juurde ning keerutavad ka.

Praeguseks on mingi nimekiri juba olemas, kuid kõik head mõtted on ikka oodatud.

Mille järgi teie avavalsi loo valisite? Millised on teie arvates head lood avavalsiks?

Künnapase ja Kruusmanni naised lähevad aga homme päälinna ja hakkavad kleite otsima. Eks näis, kuidas õnnestub.

Ja kui keegi ei tea, kuidas näeb välja pruut kaks nädalat enne pulmi, siis ikka selline:

Nii et täitsa tavaline klassikaline tulevane pruut.

Seinal on päevade kaupa nimekiri sellest, millised tööd tuleb mis päeval ära teha. Praegu oli puude ladumise aeg. Puid on veel, aga mul pole rohkem kohta, kuhu riita teha, nii et ma ei teagi, mis neist saab.

Pulmadest kirjutan veel siin:
Ilus-armsat maalähedast pulma ei tule

Kui palju sa pulmas sööd?

Pärast kolmandat last ei saa abielluda

Pulmadest juhe täitsa koos

Pulmi pole korraldanud ehk tavapärane elu

Pulmakorralduse muru- ja mudamängud


Mis on pulmas tähtis?

Pulmakellad helisevad