Esmaspäev, 9. august 2021

Suunamudimise august: loe läbi üks lasteraamat!

Tänane soovitus on ülimalt lihtne- selleks, et elus teisi värve märgata, loe läbi üks lasteraamat.

Kirjaniku ja kirjastajana loomulikult jutlustan alati sellest, et lugemine on hea, vahva ja kasulik. Inimeste pärast, kes ütlesid, et lugemiseks aega ei ole, lõin enesearengusugemetega romantiliste lühiromaanide sarja "Mõni õhtu romantikat". Paljud inimesed on öelnud, et tänu selle sarja raamatutele on taas lugema hakanud. 

Muudatusi toob kaasa aga ükskõik, millise raamatu lugemine. 

Sellepärast soovitangi täna kätte võtta lasteraamat. 

Mida ühe lasteraamatu lugemine muudab? 

- näitab elu veidi teisest vaatenurgast - see tähendab, et üllatusega võid märgata, kuidas mõned mured tunduvad tobedad, mõned igapäevased asjad võiksid rõõmu pakkuda jne. 

-  aitab paremini mõista maailma enda ümber - mitte vaid lapsi, vaid ka teisi täiskasvanuid

- võib anda lahenduse mõnelegi küsimusele, sest aitab teisel tasandil mõelda

- ma ei tea! Ehk et tegelikult enne raamatu lugemist ei tea ma isegi, mida üks raamat minus muudab. Seega ei saa ma sulle öelda, mida raamat sinus muudab. Fakt on aga see, et niisama mööda ei lähe meist ükski loetud lehekülg. 

Miks lasteraamat? 

Kõige lapselikum (!!!) vastus on, et lasteraamatud on lühemad. Saavad kiiremini loetud ja vajavad vähem aega. See tähendab, et nende kallale on lihtsam asuda kui mõne paksema teose kallale. Ise lõpetasin praegu noorteraamatu "Kõver kuningriik", milles on 538 lehekülge ja ... see seisis ka ikka mõnda aega riiulil, enne kui selle kätte võtsin. Ehk et suured raamatud võivad mõnikord hirmutada. Väiksemahulise teose puhul aga pole nii lihtne leida vabandust, et "ma ei jõua", "mul pole aega" vms. 

Millist lasteraamatut lugeda? 

Oleneb, mida leida soovid. Kui sa aga üldse ei tea, mida valida, siis tee, nagu keskmised koolilapsed- vali lähim kõige õhem raamat (jaa, kirjanik ja kirjastaja ei peaks nii soovitama. Enesearengust rääkides aga võin nii öelda küll!).

Minu viimane kõige naljakam loetud raamat oli "Ella ja seitse ohmut". Julgustust leidsin raamatust "Pärt ja ploomid". Märkamist ja rahatarkust õppisin raamatus "Koolihoovi miljonäri saladused". Lastekasvatusele pidin mõtlema raamatu "Minu elulugu. Jens Kuusk, 8-aastane" mõjul. Digielu erinevatele külgedele pööras tähelepanu "Digipöörane kool".

Kõigi minu loetud lasteraamatute arvustusi näed siit: Mida Heli loeb- lasteraamatud.  

Ise olen kirjutanud 4 lasteraamatut:

- Laste ilus elu maal - näitab, millised on laste mängukohad ja tegevused maal

- Kolme pärna saladus- viib koos umbes 10-aastaste poistega müstilisemasse maailma, kuid näitab ka maatöid

- Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks- julgustab unistuse nimel proovima ja järjepidevalt oma teed käima

- Karupoeg Lukase täheraamat - põnev retk tähemaal. 

Veelkord- lasteraamat on enamasti kiire lugemiskogemus, aga sa kunagi ei tea, kus selle lühikese retke järel olla võid. Anna endale võimalus! 

***

Suunamudimise august on mu isiklik väljakutse, mille raames mõtisklen iga päev ühel enesearenguga seotud teemal. Jagan neid mõtteid oma FB grupis Lugedes rikkaks (ense- ja ajajuhtimine). Eesmärk on augustikuu lõpuks selgemaks saada, et kas olen oma eluga õigel teel ning vajadusel liikumissuunda veidi mudida. 

Eelmised postitused sel teemal leiad siit: 

2.08 - Kuidas ja kuhu sa augustiks koos minuga oma elu saad pöörata? 

3.08 - Suunamudimise august: kelleks sa jaguned?  

6.08 Kahtle jälgedes! 

 

***

Foto autor Triin Künnapas
Mina olen Heli Künnapas (39), hariduse poolest personalijuht, praegu kirjanikust, kirjastajast ja koolitajast ema viiele lapsele (12a, 10a, 9a, 7a ja 2 a).  

Tule liitu ka meie facebooki lehega Minu ilus elu maal. Siis saad edaspidigi kohe teada, kui midagi uut ja vahvat teeme! 

Youtube´s on meie videod siin: Heli Künnapase videod

Minu "sulest" on praeguseks ilmunud üle 20 raamatu (sealhulgas menukas noorteraamat ,,Mälestusteta suvi" ja romantilised lühiromaanid ,,Valss Pärnu rannaliival", ,,Helisevad ööd saarel" jne- see oli minu 2017.aasta väljakutse, mille käigus avaldasin ühe romantilise jutustuse üle kuu).
 
Hetkel juhin ja arendan Heli Kirjastust, mis avaldab mu enda ja nüüd ka  teiste kirjanike raamatuid. Eriline tähelepanu on noorteraamatutel ning ajaviitekirjandusel. Suviti korraldan lastelaagreid. 
 
Lisaks siinsele blogile kirjutan lugemisblogi http://midaheliluges.blogspot.comKommentaare ei ole:

Postita kommentaar